Про Сокальський район :: « Культура »::
02.09.2015
Зміни до річного плану закупівель на 2015 рік
Відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації
06.03.2015
Положення про ХХІ регіональний фестиваль-конкурс дитячого
та юнацького виконавського мистецтва «Мамині зіроньки» - 2015
23.01.2015
Річний план закупівель на 2015 рік
Відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації
08.04.2014
ПОЛОЖЕННЯ ПРО XX РЕГІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ
ДИТЯЧОГО ТА ЮНАЦЬКОГО ВИКОНАВСЬКОГО МИСТЕЦТВА "Мамині Зіроньки"
12.12.2013
Річний план закупівель на 2014 рік
Відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації
Підсумки роботи у сфері культури району
Туристичні маршрути Сокальщини
Дислокація місць тимчасового розміщення
та дислокація підприємств ресторанного господарства Сокальщини
Музеї Сокальщини
Музей «Людина. Земля. Всесвіт»(м.Сокаль)
Художній музей «Людина. Земля. Всесвіт» у м.Сокалі створено 1985 р. зусиллями подружжя Анатолія та Наталії Покотюк.
З 1990 р. – філія Національного музею у Львові, 1995 р. – філія Львівського музею історії релігії.
Музей має унікальні духовні багатства: унікальні колекції творів мистецтва, які дають можливість людям зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту, поглибити релігійно-філософські погляди.
У десяти музейних залах розгорнуті цікаві експозиційні виставки: «Людина і Всесвіт», «Свята Україна», «Ісус Христос – Найвеличніший із Синів Людства», «Під Покровом Божої Матері», «Що є Істина», «В пошуках Істини», «Космічне мистецтво», «Вчення життя – Поклик в Майбутнє», «Тарас Шевченко – Апостол Правди і Світоч Духу», «Києво-Могилянська Академія».
В музеї експонуються стародруки, які розповідають про світобудову, нашу Планету і життя на ній, оригінали робіт-космонавтів Володимира Джанібекова, Олексія Леонова, художника-фантаста Андрія Соколова, одного із засновників космічного мистецтва Бориса Смирнова-Русецького, київського художника Володимира Козара, художників-космістів світу.
Науковці музею постійно ведуть пошукову, збиральницьку та дослідницьку роботу над матеріалами історії церков Сокальщини, життя і діяльності духовних просвітителів та культурних діячів.
У фондах музею збергіаються документи з історії Сокальщини ХVІІ-ХІХ ст., кераміка відомого майстра ХІХ ст. Василя Шостопальця, зразки унікальної сокальської вишивки, предмети вшитку ХІХ-ХХ ст.
В експозиції є священні реліквії з Єрусалиму, Назарету, Вифлеєму, Люрду, а також Зарваниці, Почаєва та інших місць з’явлення Божої Матері в Україні та світі.
Окремо слід виділити експозицію, присвячену спільному українсько-американському експерименту в космосі, і першому українському космонавту Леоніду Каденюку, який відвідав музей 29 вересня 1999 р.
В одному з експозиційних залів музею, присвяченому Т.Г.Шевченку, знаходяться унікальні видання творів великого Поета: Кобзарі (С-Петербург, 1867 р. та Женева, 1878 р.), найменший Кобзар (Краків, 1940 р.). Повне видання творів Т.Шевченка (Львів, 1936 р.) та інші експонати.
Музей «Людина. Земля. Всесвіт» займає визначне місце у духовному та культурному житті Сокальщини та України. Він є духовно-мистецьким центром, місцем проведення релігійних, громадських заходів, науково-методичним центром допомоги освітнім закладам з висвітлення релігієзнавчих, краєзнавчих питань музейними засобами. Щорічно тут проводять стажування студенти вузів України.
Множаться плодотворчі зв’язки Музею з науковими і культурними інституціями України і світу: Музеями В.Курилика (Канада), Українського мистецтва (Мельборн, Австралія), М.Чюрльоніса (Каунас, Друскінінкай, Литва), Космонавтики (м.Житомир), Т.Г.Шевченка (с.Шевченкове, Канів, Київ), Івана Гончара (м.Київ).
КІМНАТА - МУЗЕЙ ім. Віктора Матюка (м.Сокаль)
Історико — краєзнавча кімната — музей духовного, громадського , культурно—просвітницького діяча Сокальщини і Галичини .
Заснована 24 серпня 2006 році за ініціативою викладача школи Кусень Ольги Михайлівни та директора школи Стефанишина Я.Б., знаходиться в дитячій школі мистецтв м. Сокаля, яка носить його ім'я .
У фонді музею 45 експонатів, фотографії, рукописи творів композитора. Найціннішими експонатами є:
- рояль, виготовлений у Відні в 1884 році, на якому творив В.Матюк
-власна біблія,
- хорові та вокальні твори написані рукою композитора
- книга з медичної практики з нотатками В.Матюка
- родинний альбом, рушники Сокальської вишивки.
Експозиція надає можливість ознайомитись з матеріалами життя і творчості священика, композитора лікаря В.Матюка.
Адреса музею : 80000 Львівська область, м. Сокаль, вул. Шептицького 44 « А», тел № 7-30-22.
ІСТОРИКО -КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ МУЗЕЙ м. Угнів
Угнів - найменше місто в Україні в якому проживає більше 1000 жителів. Місто розташоване на річці Солокія , за 50 км .від м.Сокаля. До II світової війни місто називали «Назаретом Української інтелігенції». Вперше згадано в письмових джерелах 1360 року.
В м. Угнові 1 червня 2006 року відкрито історико — краєзнавчий музей, керівник якого - викладач ПТУ Губені Галина Едуардівна. Експозиція музею дає можливість ознайомитись із історією міста, побутом, його традиціями і легендами, ознайомитись із видатними людьми, які народились і проживали в м. Угнів. Усі експонати є автентичними та унікальними: угнівський одяг, образи, жорна, побутові предмети мешканців Угнова, історичні документи...
Адреса музею : 80064 Львівська область Сокальський район, м. Угнів вул. Сагайдачного .
Народні колективи Сокальщини
Сокальщина багата своїми талантами. В нашому районі працює 23 народних колективів:
Хорового жанру:
Народна хорова капела РНД м.Сокаль
Незмінним керівником якої впродовж 30 років був Ілларіон Далик. Присвоєно звання народного у 1976 році, в даний час колективом керує Олександра Капелусь.
Народна хорова капела м.Белз. Хорова капела була створена на базі церковного хору керівником Любов Плахтиною. В 1999 році присвоєно звання «Народний». Колектив є постійним учасником фестивалів ,конкурсів в Львівській області, Польші .
Народна хорова капела «Галичина» НД с.Сілець. Капела створена 15 серпня 1990 р.з ініціативи членів Народного руху. Керівником стала Костянтина Димарчук (1990-1997рр.)З 1993 року присвоєно звання «Народний». Капела проводить активну концертну діяльність .Побували у Львові, Соснівці, В.Мостах, Радехові, селах Сокальщини. З 1997 року керує колективом Богдана Пирог.
Народний хор «Надбужжя» Сокальського РНД
створений у 1976 році керівником Петром Гревою. Переможець численних оглядів, конкурсів, фестивалів. Слова подяки говорить депутат обласної ради Марія Христинич.
Народний хор «Колос» Ндс.Свитазів. Колектив був створений в 40-х роках, керівником якого був Роман Радзимінський. З 1070 року хором керує Богдан Андрусів. Неодноразово колектив представляв хорове мистецтво на обласних, республіканських фестивалях. З 1976 року присвоєно звання «Народний».
Народний хор «Плугатар» НД с.Стенятин. Чоловічий хоровий колектив створений в 1986 році керівником Іваном Бараном. Брали активну участь в обласних, районних оглядах. Виїзджали з концертними програмами на Луганщину, Волинську область. В даний час хором керує Ігор Курач.
Народний хор «Хлібодар» НД с.Завишень. В 1971 році художнім керівником Ганною Харко був створений самодіяльний хоровий колектив. В 1988 році хору було присвоєно звання «Народний». Колектив побував з концертами в Венгрії, Польші, Білорусії, Запоріжжі, Києві. З 2002 року народним хором керує Богдан Кійко.
Вокальний жанр:
Народний вокальний ансамбль «Любисток» РНД
Народний вокальний ансамбль «Любисток» РНД м.Сокаль – лауреат Міжнародних конкурсів «Золоті трембіти», «Сонячні кларнети», учасник Міжнародних Надбужанських зустрічах в Польші. Колектив створений в 1973 році. Впродовж багатьох років керівником була Ольга Мамуладзе, в даний час - Лілія Конончук
Народний вокальний ансамбль «Вишиванка» НД с.Свитазів
Керівник- Галина Мартинюк, почесне звання «народний» здобув у 1982 році .Учасник районних та обласних фестивалів.
Народний фольклорний ансамбль «Живиця» НД с.Карів
на атестації народних колективів створений у 1986 році керівником Любою Дацко. В даний час керує Максим Березовський. Учасник фестивалів народної творчості «Галицькі перехрестя» (м.Рава-Руська), «Мале Полісся» (м.Броди, Сокаль).
Народний сімейний ансамбль родини Березовських НД м.Угнів
. Керівник - Галина Березовська. Створений у 1999 році. Учасник творчого звіту Львівщини в Києві.
Народний ансамбль пісня і музики «Росинка» НД м.В.Мости ( самод.ансамбль «Росинка» був створений у 1981 р. Оксаною Зварич. Ансамбль був учасником першого фестивалю «Червона рута» та в м.Києві на виставці ВДНХ, в Чорнобилі після катастрофи. В 2005 році присвоєно звання «Народний». В даний час колективом керує Ольга Личко.
Народний вокальний ансамбль «Гармонія душі» НД с.Перв’ятичі. Самодіяльний ансамбль був створений в 1998 році керівником Ігорем Гулем. Колектив був переможцем обласних оглядів, лауреатом фольклорного фестивалю в Трускавці.
Народний вокальний ансамбль «Надія» НД с.Сілець .Колектив створений в 2002 році керівником Галиною Денисюк . В 2008 році ансамблю присвоєно звання «Народний».
У травні 2008 року відбулась атестація народних колективів. Звання Народний присвоєно ще трьом вокальним ансамблям: НД с. Сілець та двом РНД.
Народний вокально-інструментальний ансамбль «Земляки» м.Сокаль. Колектив створений у 2005 році керівником Василем Марцинюком. Колектив веде велику концертну діяльність на Україні та за кордоном. В 2008 році ансамблю присвоєно звання «Народний».
Народний вокальний ансамбль пісні і музики « Заспів» РНД м. м.Сокаль. Колектив створений в 2006 році керівником Богданом Кійко . Колектив веде велику концертну діяльність на Україні та за кордоном . В 2008 році ансамблю присвоєно звання « Народний».
Драматичний жанр:
Народний драматичний колектив м.Сокаль. Народний театр засновано в1991 році Русланою Антонюк. Першою постановкою була п’єса Т.Шевченка «Назар Стодоля». В 2001 році керівником стала Оксана Яник . а з 2007 року- Олена Назарова. Неодноразово колектив був лауреатом першої премії в обласних оглядах.
Народний просвітницький колектив с.Завишень. Колектив засновано в 1980 році , який поєднував всі жанри клубної роботи: художнє слово, спів, танець, драму. З 1988 році присвоєно звання «Народний».Керівниками були Оксана Сироїд, Ганна Коваль , В даний час керує колективом Світлана Мусій. За роки існування виконано більше 50-ти сценарних постановок.
Хореографічний жанр:
Народний фольклорно-етнографічний колектив «Надбужжя» НД с.Ільковичі. Танцювальний колектив було засновано в 1974 році Світланою Батюк. Основу репертуару складають танці регіону Прибужжя, Бойківщини, і всієї України. У 1986 році колектив очолив Роман Батюк, аз 2007 року - Олександра Харкова. Колектив постійний учасник Всеукраїнських фестивалів ім.П.Вірського, «Свитазівських притупів». Успішно виступав у Міжнародних фестивалях Туреччини, Польші, Голландії, Італії, Португалії.
Зразковий ансамбль «Барвінок» НД с.Скоморохи. В 1986 році Ларисою Стрілець організувався танцювальний гурток. В 1990 році присвоєно звання «Зразковий». Керівниками колективу були Надія Кортко , Світлана Батюк, Роман Батюк , В даний час – Марія Кащук.
Музичний жанр:
Народний камерний оркестр РНД. Оркестр був створений в 1995 році , в його складі викладачі мистецьких шкіл району. Керівник колективу – Ярослав Стефанишин. В 1999 році за високу майстерність присвоєно звання «Народний». В репертуарі понад 50 творів духовної, української національної та світової музики.
Народний духовий оркестр РНД м.Сокаль
, створений у 1984 році, керівником якого був Олександр Красюн,з 1990 року керує Петро Криштоф. Учасник всіх просвітницьких заходів району.
Відеостудії:
Народна відеостудія «Спектр» м.Сокаль. Самодіяльна кіностудія була створена в 1985 році при РНД м.Сокаль Василем Савою. Керівниками студій були Ярослав Дацюк , Марія Коноплицька, в даний час – Оксана Думанська. За період роботи відео студії відзнято більше 50 фільмів.
Народна відеостудія «Прибужжя» с.Ульвівок. Засновано кіностудію в 1974 році Михайлом Петруком. В 1080 році присвоєно звання «Народний» В даний час керівником є Богдан Андрейчук . Відзнято більше 30 фільмів.