Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації. Сподіваємось, що наш сайт стане для Вас корисним і цікавим!

  
Центр надання адміністративних послуг: «Адміністративні послуги»


7 жовтня 2012 року набув чинності Закон України «Про адміністративні послуги»


    Закон розроблено з метою створення доступних та зручних умов для реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб щодо отримання адміністративних послуг, запобігання проявам корупції під час надання адміністративних послуг.
    Завданнями Закону є визначення основних засад діяльності суб'єктів надання адміністративних послуг, прав і обов'язків фізичних та юридичних осіб щодо отримання адміністративних послуг.
    Основні аспекти цього закону: чітке визначення терміну «адміністративна послуга»; встановлення виключно законами переліку адміністративних послуг, вимог до їх надання; переліку та вимог до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги; платності або безоплатності; граничного строку надання адміністративної послуги; переліку підстав для відмови у наданні адміністративної послуги; введення поняття «адміністративний збір» як єдиної плати за адміністративну послугу; заборона надання інших платних послуг органами влади (ксерокопіювання, консультування тощо), крім адміністративних; заборона делегувати суб’єктам господарювання повноважень із надання адміністративних послуг; законодавча заборона вимагати документи та інформацію, якою вже володіють суб’єкти надання адміністративних послуг, або яку вони можуть отримати самостійно.
    Закон дасть змогу змінити ідеологію відносин між владою та громадянином. І разом з тим новий нормативно-правовий акт створить умови для запровадження центрів надання адмінпослуг. Згідно із Законом до 01 січня 2014 року по всій країні мають бути утворені центри надання адміністративних послуг, в тому числі буде створено Центр надання адміністративних послуг як структурний підрозділ Сокальської райдержадміністрації. Адміністративні послуги будуть надаватися суб’єктами надання адміністративних послуг безпосередньо, через центр надання адміністративних послуг.
    Адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.
    Суб’єкт надання адміністративної послуги – орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.
    Вимоги цього Закону поширюються на надання суб’єктом надання адміністративних послуг витягів та виписок з реєстрів, свідоцтв, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт.
    Дозвільні центри, які на сьогодні існують, будуть складовою частиною центрів надання послуг. Тобто центр надання послуг включатиме в себе і послуги дозвільного характеру, і всі інші види послуг, які надаються мешканцям громади. Прийом будь-яких документів та їх видача мають здійснюватись тільки адміністратором центру послуг.
    Вагомою перевагою прийнятого Закону є те, що він забороняє суб’єкту надання адміністративної послуги вимагати від суб'єкта звернення документи або інформацію, що знаходиться у володінні суб’єкта надання адміністративних послуг або державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, які перебувають у сфері їх управління. Відтепер суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний самостійно отримати такі документи або потрібну йому інформацію, звернувшись у відповідні органи.
    Головною метою Центра є якісне та оперативне надання адміністративних послуг фізичним та юридичним особам, формування ефективної системи взаємодії державного адміністратора з адміністративними органами на основі поєднання двох ключових принципів – «єдиного офісу» та «єдиного вікна». Створення Центру дозволить спростити процедури їх надання як в часовому просторі, так і в мінімізації зусиль громадян для отримання бажаного результату.

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про адміністративні послуги"


Інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг


Стандарти надання адміністративних послуг державними реєстраторами райдержадміністрації   

Корисні посиланняПлакати


Сокальський район

розташований на крайній півночі Львівської області, межуючи на півночі з Іваничівським та на північному сході з Горохівським районами Волинської обл., на сході з Радехівським, на південному сході з Кам'янко-Бузьким та на півдні з Жовківським районами Львівської області. На заході Сокальський район межує із Люблінським воєводством Республіки Польща.


Контакти: Сокальська РДА, 80000, м.Сокаль, вул.А.Шептицького, 26, тел.(03257) 720-10, E-mail: sokalrda@loda.gov.ua

Що цікавого в районі:

Не знаєте, що таке сучасна бібліотека? Тоді Вам до нас! Переконайтеся, що модернізовані книгозбірні надають цілу низку нових послуг, підлаштованих під потреби користувачів. дізнатися більше